Адреса: Закарпатська обл. Рахівський р-н смт. Вел. Бичків вул. Крушник, 23 тел.:3-32-54 Директор школи: В.В.Попович

З 1 вересня 1951 р. почалися перші уроки професійного музичного навчання дітей бичківлян. Очолив філію у Великому Бичкові досвідчений педагог, музикант-фольклорист Михайло Васильович Мокану.

Великобичківська філія Солотвинської музичної школи плідно пропрацювала 15 років (з вересня 1951 р. по 31 серпня 1966 р.). За цей час викладачі навчального закладу підготували багато талановитих учнів, які після закінчення середніх спеціалних і вищих учбових закладів повернулися на роботу до рідної школи.

Наприкінці 50-х років музичний навчальний заклад перемістився в приміщення колишнього нарсуду, що знаходився по вул. Крушник, 23, де й діє по сьогодні, як дитяча музична школа.

З 1 вересня 1966 року Великобичківська музична школа почала свої перші кроки вже не як філія, а як окремий професійний муззаклад. Очолив ДМШ уродженець Квасів Олександр Бернардович Новаковський (за фахом викладач духових інструментів).

У 1974 році нетривалий час муззаклад очолював Іван Андрійович Кобака. З 1975 по 2006 рр. музшколу очолював досвідчений педагог, художній керівник народного ансамблю пісні і танцю “Лісоруб“, регент церковного хору Великобичківсько греко-католицького храму Успіння Пресвятої Богородиці, заслужений працівник культури України Василь Васильович Пекарюк (уродженець с. Ділове). Під його керівництвом заклад домігся значних мистецьких досягнень. Були відкриті філіали музичної школи в Лузі, Кобилецькій Поляні, Косівській Поляні, Білій Церкві, Верхньлму Водяному.

З 1 листопада 2006 року очолив Великобичківський дитячий музичний заклад В.В.Попович – самодіяльний композитор, член Національної ліги композиторів України, заслужений працівник культури України.

В листопаді 2006 року при музичній школі відроджено учнівський зразковий оркестр народних інструментів та фольклорний ансамбль троїстих музик. Ці дитячі творчі колективи за короткий час досягли значних успіхів на шкільному, районному (кущовому) та обласному огляді учнівських колективів. Так, в березні 2007 року вони стали лауреатами ІІІ премії І обласного огляду учнівських ансамблів та оркестрів народних інструментів який проходив в м. Сваляві, а в квітні 2009 р. зразковий дитячий оркестр вже став лауреатом І премії ІІ обласного конкурсу учнівських ансамблів та оркестрів народних інструментів, який проходив в м. Ужгороді. В квітні 2008 року дитячий оркестр Великобичківської ДМШ дуже успішно виступив на ІІІ Міжнародному фестивалі «Закарпатський едельвейс», де став володарем «Гран-прі», а троїсті музики посіли ІІ місце. Зразковий оркестр народних інструментів,  два роки поспіль (в травні 2008р. та травні 2009р.) брав активну участь у звітних концертах районного огляду художньої самодіяльності, де отримав схвальну оцінку обласного журі.

Успішно працюють й інші учнівські колективи музичного школи, які в 2008-2009 навчальному році стали переможцями районних та обласних конкурсів ансамблів і оркестрів шкіл естетичного виховання області, та конкурсів індивідуальних виконавців.

Навчальний рік 2008-2009 років виявився найбільш плідним і врожайним на участь та перемоги в обласних конкурсах, за всю історію існування та діяльності нашого музичного закладу. Взяло участь в обласних змаганнях майже 20 учасників, 9 з яких стали переможцями

Лауреатами обласних конкурсів стали: 

Надія Довганюк (учениця 3 класу – баян) клас викладача Л.Ю. Глеб,        посіла ІІІ місце;

Наталія Швець (учениця 5 класу – скрипка) клас викладача І.В.Швець, посіла ІІ місце;

Мирослава Швець (учениця 8 класу – скрипка) клас викладача І.В.Швець, посіла І місце;

Леонід Гайналь (учень 6 класу – гітара) клас викладача Й.М.Підмалівського, посів ІІІ місце;

Євдокія Підмалівська (уч-ця 8 класу – цимбали) кл викладача О.В.Йосипчук, посіла І місце;

Дмитро Пруць (учень 6 класу – флейта) клас викладача С.С.Швеця,  посів ІІІ місце;

Валентина  Гаврищук (уч-ця 8 класу – сольфеджіо) викладач Н.І.Бойчук посіла ІІ місце (з музично-теоритичної олімпіади);

Ансамбль скрипалів (Наталія та Мирослава Швеці) кер. І.В. Швець,  посів ІІ місце серед інструментальні ансамблів;

Зразковий дитячий оркестр народних інструментів – кер. В.В.Попович, посів І місце серед оркестрів народних інструментів.

Нагороджені подякою обласним управлінням культуриі туризму:

Мирослав Підмалівський (учень 2 класу – фортепіано) клас викл.М.В.Русин;

Микола Мандзюк (учень 3 класу – гітара) клас викл. Й.М.Підмалівського;

Антоніна  Бойчук (учениця 8 класу – сольфеджіо) викладач Г.Д.Пруць, (учасниця  музично-теоритичної олімпіади);

Фортепіанний ансамбль учнів старших класів (Анжеліка та Антоніна Бойчуки) керівник О.П. Кузьмик;

Фортепіанний ансамбль учнів старших класів (Валентина Гаврищук та Богдана Андрусяк) керівник М.В.Русин;

Фольклорний ансамбль троїстих музик – керівник В.В. Попович,

Унісон скрипалів – керівник М.Ю Кузьмик;

Крім того, переможцем  І премії районного відбіркового конкурсу піаністів стала випускниця школи Валентина Гаврищук, призерами (лауреатами ІІ та ІІІ премії) районного (кущового) огляду ансамблів стали: дует скрипалів (керівник Л.Й. Матковська) два фортепіанні ансамблі молодших класів (керівники О.П.Кузьмик і  М.В. Русин) та дует баяністів (керівник М.П. Данилко). Лауреатом третьої премії районної музично-теоретичної олімпіади стала Мирослава Швець.

Успішно витупають вихованці нашої музичної школи і на всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсах. Так учениця 8 класу (цимбали) Євдокія Підмалівська (клас викладача Оксани Василівни Йосипчук) в квітні 2008 року стала лауреатом І премії Міжнародного фестивалю «Закарпатський едельвейс»,  а в листопаді 2008 року взяла участь в Міжнародному конкурсі «Срібний Дзвін». Крім цього з 25 по 29 листопада цього ж  навчального року викладач народного відділу О.В.Йосипчук,  разом зі своєю ученицею Євдокією Підмалівською, при підтримці обласного управління культури і туризму, взяли участь у науково-методичному семінарі директорів музичних училищ та вищих мистецьких закладів України, що проходив у Хмельницьку, де успішно провели показові відкриті уроки гри на українських цимбалах, які одержали схвальну оцінку присутніх і зацікавлення школою гри на інструменті – цимбали наших краян.

26 травня 2009 р. більша частина педагогічного та учнівського колективу музичної школи брала участь в творчому вечорі «Пісенний Дім Василя Поповича», з нагоди 50-и літнього ювілею та 30-ї річниці композиторської діяльності директора нашого закладу, який відбувся в м. Ужгороді.

На сьогодні у школі працює  20  викладачів разом з директором. Контингент учнів школи станом на 01.06.2010 р. (з новим набором учнів-першокласників в кількості 28 учнів, без випускників 2009/2010 навч. року, які вже відраховані зі складу учнів) становить  – 172 учні , з них по відділах:

відділ фортепіано          –   65учнів

відділ нар. інструментів          –  57учні

відділ струнно-смичкових  –  37 учні

клас духових інструментів  –  13 учнів

В 2009-2010  навчальному році випуск становив 16 учнів + 1 учень який повторював випускний клас.

Четверо учнів нашої школи влітку минулого року стали студентами музичних навчальних закладів:

Підмалівська Євдокія  (цимбали, клас  викладача  О.В. Йосипчук) – першокурсниця відділу народних інструментів Ужгородського ДМУ ім. Д.Задора.

Бойчук Антоніна  (фортепіано, клас  викладача  О.П. Кузьмик, та викладача муз. теоретичних дисциплін Г.Д.Пруць) першокурсниця відділу музично-теоретичних дисциплін Ужгородського ДМУ ім. Д.Задора,

Пруць  Дмитро  (флейта, клас  викладача  С.С. Швеця) першокурсник відділу духових та ударних інструментів Ужгородського ДМУ ім. Д.Задора.

Гаврищук Валентина (фортепіано, клас  викладача  М.В. Русин) – першокурсниця відділу фортепіано Івано-Франківського ДМУ ім. Січинського, Активно діє при школі учнівський зразковий оркестр народних інструментів,  який бере активну участь у звітних концертах районного огляду художньої самодіяльності.

Успішно працюють й інші учнівські колективи музичного школи: оркестр баяністів, унісон скрипалів, фольклорні колективи.

Цей навчальний рік, незважаючи на вимушену перерву у навчанні в зв’язку з пандемією грипу (карантин у листопаді місяці), виявився не гіршим від попереднього року в участі та перемогах в обласних конкурсах індивідуальних виконавців. У обласних конкурсах взяло участь 5 учасників, 4 з яких стали переможцями.

Лауреатами обласних конкурсів у 2010 році стали:

Надія Довганюк (учениця 4 класу – баян) клас викладача Л.Ю. Глеб,        посіла І місце;

Мирослава Швець (учениця 8 класу – скрипка) клас викладача І.В.Швець, посіла ІІ місце;

Юрчук Валентина (уч-ця 3 класу – цимбали) кл викладача О.В.Йосипчук, посіла ІІ місце;

Мирослава Швець (уч-ця 8 класу – сольфеджіо) викладач Г.Д.Пруць

посіла ІІ місце (з музично-теоритичної олімпіади по солбфеджіо);

Нагороджена подякою обласним управлінням культуриі туризму за участь:

Мандзюк Іванна (учениця 4 класу – баян) кл викладача Л.Ю.Глеб

Успішно витупають вихованці нашої музичної школи і на всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсах. Так учениця ІІІ класу (цимбали) Юрчук Валентина в квітні 2010 року стала лауреатом ІІ премії Міжнародного конкурсу «Закарпатський едельвейс-2010, а учень ІІІ класу Сергій Попша (цимбали) – зайняв ІІІ місце на цьому ж конкурсі (обидвоє вихованці класу викладача Оксани Василівни Йосипчук).

Крім того, переможцем  ІІ та ІІІ премії районного відбіркового конкурсу піаністів стали: випускниця школи Анжеліка Бойчук та учениця 7 класу Світлана Тимчак.

Лауреатами третьої та четвертої премії районної музично-теоретичної олімпіади по сольфеджіо стали – Анжеліка Бойчук та Андріанна Рибарь.

Також деякі учні нашої школи, брали активну участь у проведених в Рахівській базовій школі заходах, зокрема юні піаністи: Мирослав Підмалівський (викладача М.М.Савчук),  Митрюк Андріана і Попович Богдана (викладача О.П.Кузьмик), та Козуб Анжеліка і Ференц Наталія (викладача Є.В.Іллейш).

Успішно пройшов районний відбірковий конкурс хорового мистецтва, на якому два вокальні шкільні ансамблі нашої школи (учнівський ансамбль дівчат-старшокласниць (керівник М.Ф.Кушнір) та вокальний ансамбль хлопчиків (керівник Н.І.Бойчук), зайняли перші місця, і планували участь на обласному заключному конкурсі, та через брак коштів на оплату автотранспорту, поїздку в Ужгород прийшлося відмінити.

Другі місця на районному конкурсі хорового мистецтва посіли дитячі хорові колективи школи: хор учнів молодших класів (керівник Г.Д.Пруць), хор учнів старших класів (керівник М.Ф.Кушнір), та ансамбль дівчат молодших класів (керівник Н.І.Бойчук).

Методична робота (методичні семінари, , реферати, тематичні відкриті уроки)  у 2009-2010 навчальному році, проводилася згідно затвердженого плану роботи школи, та затверджених планів відділів.

Минулого навчального року, за сприяння начальника відділу культури і туризму Рахівської РДА – В.Л. Шепети, закуплено для потреб школи одне фортепіано “Україна “, гуцульський бубон для оркестру.

Виділено кошти на проведення косметичної побілки  водоемульсійною фарбою більшої частини фасаду старих приміщень школи, та частковий ремонт кахлевих грубок в класних приміщеннях і концертному залі.

Протягом року проведено 6 педагогічних рад згідно плану роботи, на яких розглядались актуальні питання педагогічної діяльності. В школі на даний час працює 20 викладачів з яких проживають по місцю праці 19, а один доїжджає з сусіднього села. З 20 викладача 16 закінчили нашу школі і зараз працюють у цій школі з яких 7 викладачів з вищою освітою.

Педагогічний колектив в основному тримав напрямок в роботі по відродженню та збереженню місцевого фольклору,  і для цього служать колективи школи такі як: троїсті музики, оркестр народної музики, фольклорні ансам­блі, вокальні ансамблі тощо.

У квітні-травні 2010 року активно проводилася робота по набору учнів на новий навчальний рік. Участь в концерт-лекціях по залученню дітей брали участь майже всі викладачі школи. Велику роль по якісному  набору учнів відіграв, як і в минулому навчальному році, створений адміністрацією школи новий музичний відеокліп за участю учнів музичної школи, який щоденно на протязі двох тижнів транслювався на інформаційному каналі місцевого кабельного телебачення.   Також в телевізійному ефірі протягом квітня-травня транслювалися виступи переможців цьогорічних шкільних та обласних конкурсів індивідуальних виконавців, які особисто відзняв керівник закладу, та при допомозі колег опрацювали відзнятий матеріал для показу по місцевому каналі телебачення. Це в свою чергу також сприяло проведенню якісного конкурсного набору учнів, зросла повага до викладацького складу школи з боку батьків та учнів, а також відчутно зріс авторитет до навчального закладу. Вступні іспити здало понад 20 абітурієнтів більшість з яких зараховані учнями Великобичківської ДМШ.

25 лютого 2010 р. педагогічний та учнівський колектив музичної школи взяли участь в святковому концерті з нагоди відкриття нового корпусу музичного закладу.  Також учні та викладачі нашої школи –  активні учасники звітних концертів району, районного свята «Гуцульська бриндзя», «День міста Рахова» та інших культурних заходів.

Викладачі нашого закладу тісно співпрацюють з загальноосвітніми школами селища Великий Бичків, сіл Верхнє Водяне, Луг, Стримба, Косівська Поляна, Водиця з товариством ” Просвіта”, з худож­німи колективами селища.

Крім того викладачі школи надають безкоштовну допомогу по відродженню духовної музичної культури при Великобичківських місцевих релігійних храмах, де як регенти, керують церковними хорами: О.П.Кузьмик та М.Ю.Кузьмик – у Хресто-Воздвиженській православній церкві, С.С.Швець та І.В.Швець – в греко-католицькій церкві Успіння Пресвятої Богородиці, М.Ф.Кушнір – у Свято-Покровській православній церкві у Малому Бичкові.

Також ряд викладачів школи керують аматорськими колективами: О.В.Йосипчук – очолює гурт дитячої естрадної пісні «Надія», оснований переважно з дітей класу школи, який крім діяльності солістів-вокалістіввідтворює календарно-обрядову тематику і народні звичаї (веснянки, гаївки, щедрівки, колядки), пісні релігійного змісту та інструментальні твори.

Самодіяльний народний вокально-інструментальний ансамбль «Синьогори», діє завдяки творчій родині Кузьмиків – О.П.Кузьмик (соліска), О.М.Кузьмик (клавішні), та керівник гурту, скрипаль М.Ю.Кузьмик.

Багато наших викладачів – учасники народного ансамблю «Лісоруб»,  та селищного духового оркестру.

В січні 2010 року – завершено будівництво нового корпусу школи, під’єднано до центральної електромережі, встановлено електричне опалення (конвектори). Сподіваємось ще на часткове виділення коштів  з Районного бюджету для повного укомплектування нових класів (за підрахунками приблизно 35 тис.грн.) – меблями, шкільними партами, та дошками, письмовими столами, шафами для зберігання музичних інструментів, стільцями, вішалками, люстрами та іншим інвентарем, а також хоч мінімум 4 фортепіано.. Сподіваємось що за нас держава подбає вчасно, і з наступного  навчального року нова школа запрацює на повну потужність.

До слова, старе приміщення школи хоч і менш-більш відремонтовано попередніми роками, та знову виникла нагальна проблема – потрібно розширити невеликий зал, за рахунок вивільнення двох класів, який зараз ледь вміщає 30 чоловік.  Коштів на проведення таких робіт в районному бюджеті бракує. При формуванні бюджету на наступний рік просимо відділ культури включити наш заклад для забезпечення коштами щоб провести не лише реконструкцію концертного залу в старій будові, а й заміну старих дерев’яних вікон на пластикові євровікна та придбання музичних інструментів і нового інвентарю.

Збільшити шрифт
Контрастна тема